Home|Sign In

  Games on Sunday, February 14, 2016 Print
LeagueHome AwayTime/StatusVenueOfficials
U 10 Boys - Bracket 1 2016 Winter 2 4. Ukrainian Bohatyri Red  v  3. Warrington Red 7:00 AM Field 1  
U 10 Girls 2016 Winter 2 8. Fox Chase Pumas  v  4. Ukrainian Nationals Zoriany Red 7:00 AM Field 2  
U 10 Girls 2016 Winter 2 1. Solebury Fire  v  6. Dynamo 7:00 AM Field 3  
U 10 Boys - Bracket 1 2016 Winter 2 2. PSC Ajax  v  1. Hunter Hydra 7:50 AM Field 1  
U 08 Boys 2016 Winter 2 5. Hulmeville Strikers  v  3. Scores Select 7:50 AM Field 2  
U 11 Girls 2016 Winter 2 5. Hunter Sparks  v  3. UDB Black Magic 7:50 AM Field 3  
U 10/11 Girls 2016 Winter 2 10. Hatboro-Horsham Heat  v  01. Horsham Stars 8:35 AM Field 1  
U 11/12 Boys 2016 Winter 2 8. FAC Arsenal  v  4. LMSC Independence 8:35 AM Field 2  
U 11 Girls 2016 Winter 2 8. Warrington Wild  v  4. Crusa United 8:35 AM Field 3  
U 08/09 Boys 2016 Winter 2 8. Upper Dublin Red Vipers  v  4. Upper Dublin Celtic Black 9:20 AM Field 1  
U 11 Boys Bracket 2 2016 Winter 2 5. Parkwood Falcons  v  3. Buckingham United Bulldogs 9:20 AM Field 2  
U 09/10 Boys 2016 Winter 2 2. Whitpaine Wolverines  v  1. Warrington Red 9:20 AM Field 3  
U 08 Boys 2016 Winter 2 7. Warminster Crush  v  2. Hatboro Horsham Heat 10:10 AM Field 1  
U 08 Boys 2016 Winter 2 8. WRA Union  v  4. Scorers Stars 10:10 AM Field 2  
U 13/14 Girls 2016 Winter 2 3. BCSA Phoenix  v  1. VE Spielerin 10:10 AM Field 3  
U 08 Girls 2016 Winter 2 4. CRUSA  v  3. Parkwood Divas 10:55 AM Field 1  
U 11/12 Boys 2016 Winter 2 5. Upper Moreland Wolverines  v  3. Venom Green 10:55 AM Field 2  
U 12 Boys 2016 Winter 2 2. Warrington Fury  v  1. Upper Dublin Red Spartans 10:55 AM Field 3  
U 08 Boys 2016 Winter 2 1. ANH FC  v  6. Upper Dublin Red Celtic 11:40 AM Field 1  
U 12 Boys 2016 Winter 2 6. Xtreme  v  5. Highlanders 11:40 AM Field 2  
U 12 Boys 2016 Winter 2 4. NEO FC  v  3. BUSC Union 11:40 AM Field 3  
U 12 Girls Bracket 1 2016 Winter 2 6. PA Rush Nero 2  v  5. PA Rush Nero 1 12:30 PM Field 1  
U 12/13 Girls 2016 Winter 2 2. Cheltenham Cheetahs  v  1. Upper Dublin Kixx 12:30 PM Field 2  
U 12/13 Girls 2016 Winter 2 4. CRUSA Freedom  v  3. Langhorne Reign 12:30 PM Field 3  
U 12/13 Girls 2016 Winter 2 6. LSAA Tomahawks  v  5. Torresdale Hornets 1:15 PM Field 1  
U 12 Girls Bracket 2 2016 Winter 2 5. Upper Dublin Inferno  v  3. SSC Clash - Black 1:15 PM Field 2  
U 09 Girls 2016 Winter 2 6. LNUSC Fireballs  v  5. Horsham Lightning 1:15 PM Field 3  
U 10/11 Girls 2016 Winter 2 05. Force  v  04. Parkwood Crush Red 2:05 PM Field 1  
U 12 Girls Bracket 1 2016 Winter 2 2. Patriot FC Red Thunder  v  1. PYO Knockouts 2:05 PM Field 2  
U 08 Girls 2016 Winter 2 2. CRUSA Polar Bears  v  1. Hulmeville Lightning 2:05 PM Field 3  
U 10 Boys - Bracket 2 2016 Winter 2 4. Solebury Storm  v  3. PA Rush 2:50 PM Field 1  
U 10/11 Girls 2016 Winter 2 03. Parkwood Crush Black  v  02. Zoriany Black 2:50 PM Field 2  
U 10/11 Girls 2016 Winter 2 07. LSAA Sun Devils  v  06. Warrington Red 2:50 PM Field 3  
U 11 Girls 2016 Winter 2 7. Warrington Select Red  v  2. Blue Lightning 3:35 PM Field 1  
U 11 Boys Bracket 2 2016 Winter 2 8. Warminster Lightning  v  4. CRUSA Rebels 3:35 PM Field 2  
U 11/12 Girls 2016 Winter 2 8. Whitpain Wildcats  v  4. Hulmeville Freedom Blue 4:25 PM Field 1  
U 11/12 Girls 2016 Winter 2 1. SSC Clash - Red  v  6. Upper Dublin Inferno White 4:25 PM Field 2  
U 11 Girls 2016 Winter 2 1. Flash  v  6. Hunter Flash 4:25 PM Field 3  
U 11 Boys Bracket 1 2016 Winter 2 7. Horsham Hurricanes  v  2. UGH Tornado 5:10 PM Field 1  
U 11/12 Girls 2016 Winter 2 5. Hulmeville Freedom Yellow  v  3. Upper Dublin Black Crush 5:10 PM Field 2  
U 11 Boys Bracket 1 2016 Winter 2 8. Warrington Nitro  v  4. Horsham Fury 5:10 PM Field 3  
U 12 Girls Bracket 2 2016 Winter 2 8. Warrington Vipers Red  v  4. Horsham Hurricanes 5:55 PM Field 1  
HS JV - Boys 2016 Winter 2 9. Parkwood Celtics Black  v  8. Cheltenham Sharks 5:55 PM Field 2  
HS JV - Boys 2016 Winter 2 7. CRUSA Arsenal  v  6. Upper Dublin FC 5:55 PM Field 3  
HS Varsity - Boys 2016 Winter 2 8. Langhorne Neshaminy United Knights  v  4. PYO Rangers Red 6:45 PM Field 1  
HS JV - Boys 2016 Winter 2 3. Parkwood Celtics Red  v  2. Buckingham United Force 6:45 PM Field 2  
U 15 Girls 2016 Winter 2 2. Langhorne Lightning Blue  v  1. Patriots FC Fire 2 6:45 PM Field 3  
U 12 Girls Bracket 2 2016 Winter 2 1. Patriot FC White Flash  v  6. Cheltenham Lightning 7:30 PM Field 1  
HS Varsity - Boys 2016 Winter 2 1. Phoenix FC Elite Red  v  6. Buckingham United SC 99/00 7:30 PM Field 2  
HS Varsity - Boys 2016 Winter 2 7. PYO Rangers Black  v  2. CRUSA Clash 7:30 PM Field 3  
HS JV - Girls 2016 Winter 2 4. lnusc Thunder  v  3. Bux-Mont Vikings Gold 8:15 PM Field 1  
HS JV - Girls 2016 Winter 2 6. Parkwood Fury Black  v  5. SSA Crush 8:15 PM Field 2  
HS JV - Girls 2016 Winter 2 2. LNUSC Nitro  v  1. Patriots FC Fire 1 8:15 PM Field 3  
U 13/14 Boys 2016 Winter 2 1. Penn Academy United 1  v  6. Buckingham United RAGE 9:05 PM Field 1  
HS JV - Boys 2016 Winter 2 5. Ukrainian Chorno  v  4. Phoenix FC Elite White 9:05 PM Field 2  
U 13/14 Boys 2016 Winter 2 5. PA RUSH Nero 01 White  v  3. CRUSA Hurricanes 9:05 PM Field 3  
U 14/15 Girls 2016 Winter 2 5. Parkwood Fury Red  v  3. Kixx Red 9:50 PM Field 1  
HS Varsity - Girls 2016 Winter 2 8. Warrington Flames  v  1. Buckingham United Storm 9:50 PM Field 3  

Tuesday Men's Basketball League
Tuesday, July 24, 2012 3:26:59 PM

Reminder our Tuesday Men's Basketball League is starting July 31. A $100 non-refundable deposit is required to register your team. Registration is available at 267-282-4088 or at the link below.

http://www.warminstersportsplex.com/AdultBasketball_Registration.html

 
 
December 15 Thursday 7v7 Flag Football League
Thursday, December 08, 2011 4:17:24 PM

REMINDER - Our next Thursday 7v7 Flag Football League starts next week!  If you haven't registered already, get your team's deposit in soon.  Space is limited and all divisions will be filled first-come, first-served.  Don't miss your chance to play next season!

A $100 non-refundable deposit is required to register a team, and registration is available in person at our facility, by phone at 267-282-4088 or online at the link below:

http://www.warminstersportsplex.com/AdultFootball_Registration.html

Call us with any questions or to register!
 
 
December 19 Monday Men's Soccer League
Friday, December 02, 2011 5:25:04 PM


Registration is open and spots are filling up quickly for our next season of Monday Men's Soccer, which starts December 19.  Space is limited and all divisions will be filled first-come, first-served, so get your team's deposit in soon if you haven't registered already.  Don't miss your chance to play next season!

A $100 non-refundable deposit is required to register a team, and registration is available in person at our facility, by phone at 267-282-4088 or online at the link below:

http://www.warminstersportsplex.com/AdultSoccer_Registration.html

Call us with any questions or to register!

 
More News >>
 
  
Quick Stats
  League Leaders
Team Points
HS JV - Boys 2016 Winter 2
4. Phoenix FC Elite White 9
HS JV - Girls 2016 Winter 2
1. Patriots FC Fire 1 9
HS Varsity - Boys 2016 Winter 2
3. Ukrainian Lightning Black A 7
HS Varsity - Girls 2016 Winter 2
6. Pa Rush Platinum 7
U 08 Boys 2016 Winter 2
7. Warminster Crush 7
U 08 Girls 2016 Winter 2
4. CRUSA 7
U 08/09 Boys 2016 Winter 2
2. NEO FC 9
U 09 Girls 2016 Winter 2
2. Horsham Hurricanes 7
4. Warrington White 7
5. Horsham Lightning 7
6. LNUSC Fireballs 7
U 09/10 Boys 2016 Winter 2
1. Warrington Red 10
5. Fox Chase Red Bulls 10
U 10 Boys - Bracket 1 2016 Winter 2
5. PYO United 8
U 10 Boys - Bracket 2 2016 Winter 2
5. UGH White Lightning 10
U 10 Girls 2016 Winter 2
3. Warrington Red 10
U 10/11 Girls 2016 Winter 2
01. Horsham Stars 7
08. Whitpain Wave 7
09. Parkwood Fever 7
10. Hatboro-Horsham Heat 7
U 11 Boys Bracket 1 2016 Winter 2
5. Venom Yellow 10
U 11 Boys Bracket 2 2016 Winter 2
1. PA Rush Nero 04 7
U 11 Girls 2016 Winter 2
3. UDB Black Magic 7
4. Crusa United 7
6. Hunter Flash 7
U 11/12 Boys 2016 Winter 2
7. Upper Dublin Red Cyclones 10
U 11/12 Girls 2016 Winter 2
4. Hulmeville Freedom Blue 7
5. Hulmeville Freedom Yellow 7
7. CRUSA Xtreme 7
U 12 Boys 2016 Winter 2
3. BUSC Union 7
4. NEO FC 7
U 12 Girls Bracket 1 2016 Winter 2
4. Whitpain Wonder 10
U 12 Girls Bracket 2 2016 Winter 2
1. Patriot FC White Flash 7
3. SSC Clash - Black 7
4. Horsham Hurricanes 7
7. Warrington Vipers Blue 7
U 12/13 Girls 2016 Winter 2
1. Upper Dublin Kixx 9
2. Cheltenham Cheetahs 9
U 13/14 Boys 2016 Winter 2
2. Penn Academy United 2 10
U 13/14 Girls 2016 Winter 2
4. PA Rush Nero 13
U 14/15 Girls 2016 Winter 2
7. PA Rush '01 10
8. FC Warrington Bomber 10
U 15 Girls 2016 Winter 2
4. F.C. Fusion 13
  Top Offenses
Team Scored
HS JV - Boys 2016 Winter 2
2. Buckingham United Force 19
HS JV - Girls 2016 Winter 2
2. LNUSC Nitro 16
HS Varsity - Boys 2016 Winter 2
3. Ukrainian Lightning Black A 19
HS Varsity - Girls 2016 Winter 2
1. Buckingham United Storm 13
U 08 Boys 2016 Winter 2
3. Scores Select 13
U 08 Girls 2016 Winter 2
3. Parkwood Divas 14
U 08/09 Boys 2016 Winter 2
7. PA Rush Academy 07 20
U 09 Girls 2016 Winter 2
2. Horsham Hurricanes 18
U 09/10 Boys 2016 Winter 2
5. Fox Chase Red Bulls 18
U 10 Boys - Bracket 1 2016 Winter 2
5. PYO United 14
U 10 Boys - Bracket 2 2016 Winter 2
5. UGH White Lightning 22
U 10 Girls 2016 Winter 2
3. Warrington Red 19
U 10/11 Girls 2016 Winter 2
02. Zoriany Black 14
U 11 Boys Bracket 1 2016 Winter 2
1. FAI White Falcons 19
U 11 Boys Bracket 2 2016 Winter 2
6. Southampton Warriors 14
U 11 Girls 2016 Winter 2
4. Crusa United 13
U 11/12 Boys 2016 Winter 2
7. Upper Dublin Red Cyclones 23
U 11/12 Girls 2016 Winter 2
5. Hulmeville Freedom Yellow 16
U 12 Boys 2016 Winter 2
3. BUSC Union 13
4. NEO FC 13
U 12 Girls Bracket 1 2016 Winter 2
4. Whitpain Wonder 20
U 12 Girls Bracket 2 2016 Winter 2
7. Warrington Vipers Blue 15
U 12/13 Girls 2016 Winter 2
1. Upper Dublin Kixx 20
U 13/14 Boys 2016 Winter 2
2. Penn Academy United 2 22
U 13/14 Girls 2016 Winter 2
4. PA Rush Nero 22
U 14/15 Girls 2016 Winter 2
7. PA Rush '01 19
8. FC Warrington Bomber 19
U 15 Girls 2016 Winter 2
4. F.C. Fusion 20
  Top Defenses
Team Allowed
HS JV - Boys 2016 Winter 2
4. Phoenix FC Elite White 6
HS JV - Girls 2016 Winter 2
2. LNUSC Nitro 8
HS Varsity - Boys 2016 Winter 2
5. Ukrainian Lightning Black 1 7
HS Varsity - Girls 2016 Winter 2
6. Pa Rush Platinum 1
U 08 Boys 2016 Winter 2
7. Warminster Crush 4
U 08 Girls 2016 Winter 2
3. Parkwood Divas 5
4. CRUSA 5
U 08/09 Boys 2016 Winter 2
8. Upper Dublin Red Vipers 5
U 09 Girls 2016 Winter 2
5. Horsham Lightning 5
U 09/10 Boys 2016 Winter 2
2. Whitpaine Wolverines 5
5. Fox Chase Red Bulls 5
U 10 Boys - Bracket 1 2016 Winter 2
1. Hunter Hydra 3
U 10 Boys - Bracket 2 2016 Winter 2
4. Solebury Storm 7
U 10 Girls 2016 Winter 2
5. Upper Dublin Red Devils 2
U 10/11 Girls 2016 Winter 2
01. Horsham Stars 3
U 11 Boys Bracket 1 2016 Winter 2
2. UGH Tornado 7
U 11 Boys Bracket 2 2016 Winter 2
5. Parkwood Falcons 6
U 11 Girls 2016 Winter 2
4. Crusa United 5
6. Hunter Flash 5
U 11/12 Boys 2016 Winter 2
7. Upper Dublin Red Cyclones 6
U 11/12 Girls 2016 Winter 2
4. Hulmeville Freedom Blue 5
U 12 Boys 2016 Winter 2
1. Upper Dublin Red Spartans 7
4. NEO FC 7
5. Highlanders 7
U 12 Girls Bracket 1 2016 Winter 2
2. Patriot FC Red Thunder 5
4. Whitpain Wonder 5
U 12 Girls Bracket 2 2016 Winter 2
4. Horsham Hurricanes 5
U 12/13 Girls 2016 Winter 2
1. Upper Dublin Kixx 2
U 13/14 Boys 2016 Winter 2
4. Cione Strikers 7
U 13/14 Girls 2016 Winter 2
4. PA Rush Nero 4
U 14/15 Girls 2016 Winter 2
8. FC Warrington Bomber 4
U 15 Girls 2016 Winter 2
4. F.C. Fusion 6
Quick Stats
Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2016 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use